30.09.2023

SANATÇI GÜLŞENİN YURTDIŞI ÇIKIŞ YASAĞI DEVAM EDİCEK!

SANATÇI GÜLŞENİN YURTDIŞI ÇIKIŞ YASAĞI DEVAM EDİCEK!


SANATÇI GÜLŞENİN YURTDIŞI ÇIKIŞ YASAĞI DEVAM EDİCEK!

Orkestra arkadaşıyla şakalaşırken kullandığı ifade nedeniyle 4 gün hapis cezasına çarptırılan şarkıcı Gülşen'in davası bugünİstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Gülşen, karakolda imza zorunluluğunu kaldırırken, mahkemeyurtdışı seyahat yasağının devamına karar verdi.  Bir sonrakiduruşma tarihi 21 Aralık. 

 

SANATÇI GÜLŞENİN YURTDIŞI ÇIKIŞ YASAĞI DEVAM EDİCEK!

Gülşen savunmasında, "Sahnede bir arkadaşımla şakalaşıyorum" dedi. : "Hayatta bir Gülşen olarak varlığımın cezası olarak görüyorum." Diye sözlerine ekleyen güzel sanatçının ev hapsi için verdiği dilekçe iki kez reddedilmişti!

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede şarkıcı Gülşen, "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmekten" 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılıyor.  İddianamede yer alan 702 müşteki arasında İstanbul İmam Hatip Lisesi mezunu Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Gaziantep Lideri İmam Hatipliler Derneği de yer alıyor. Gülşen: Şakadan ibaret

İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşma öncesi duruşma salonunun bulunduğu katta geniş güvenlik önlemleri alındı.  Duruşmaya şarkıcı Gülşen ve avukatlarının yanı sıra müştekiler de katıldı.  CHP milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu ve Mahmut Tanal da duruşmayı izledi.

 

Gülşen savunmasında, "Ben masumum.  Yargılama sonunda beraat edeceğime inanıyorum.  Sahnede bir arkadaşımla şakalaşıyorum.  Sahnedeyken seyircimle kaynaşmak istiyordum.  Kalabalık içinde bu mümkün olmayacağı için sahnedeki bir arkadaşımdan beni seyirciye götürmesini istedim.  Sahnedeki bir başka arkadaşım, aramızdaki şakalar sonucunda "İmam seni taşısın" dedi.  "İmam" da bu lakabı taşıyan bir arkadaşımızdır, bildiğim kadarıyla bu lakabın özel bir anlamı yoktur.  Onunla böyle tanıştım, sahne şovlarında sık sık şakalaştığım bir arkadaşım.  Bu lakap kafamda bir kelime olarak eşleştirdiğim bir kalıp olduğu için hazırlıksız ve plansız bir şaka ile cevap verdim.  Tek kişiye karşı sahne heyecanının uyandırdığı refleks ve sahnede iki kişi arasındaki diyalogla söylenen bir şey.  Seyirciye söylemedim, tekrar etmedim, alkışlamadım, altını çizmedim.  Ondan sonra tanıtım amaçlı paylaşmadım.  Bu yüzden insanları kin ve düşmanlığa tahrik edecek bir tavır almadım.  Bu konuda kendi vicdanımla özgürüm, bana isnat edilen suçu işlemedim ve kabul etmiyorum.  Nedense sadece iki kişi arasında kullanılan bu sıfat hedef olarak konulmuştur.  Bu nedenle, hala değerlerini ihlal etmiş olabileceğini düşündüğüm herkesten içtenlikle özür dilerim.  

hakkimda
Yazar

Berat özkan

MERHABALAR! BEN BERAT ÖZKAN!

Çalışmalarıma internet üzerinden ve hali hazırda sahip olduğum ticari meslekler üzerinden devam ediyorum. Aynı zamanda öğrencilik hayatıma devam ediyorum. 

Bir yandan öğrencilik diğer yandan freelancer olarak yaptığım ;

Sosyal medya uzmanlığı,

Tasarım hizmetleri,

Dijital reklamcılık ile uğraşmaktayım.

Sahip olduğum bu sitemde, sizlere en güncel, en eğlenceli, en son dakika haberlerini paylaşmaktan keyif duyacağım, bunun yanı sıra sizlere, ilginç bilgiler ve değişik sıra dışı konularda, spor , sağlık, gündem, magazin ve benzeri haberlerle yazılar yazacağım ve bilgilerinize sunacağım.

Sizlerden ricam haberlere yorumlar yapmanız, beni destek olmanızdır.

İçeriklerimi takip etmekten hoşlanıyorsanız, sosyal medya hesaplarımı takip edebilirsiniz.

 

Yorumlar:

Yorum Yazabilirsiniz.

Mail adresiniz gizli kalacaktır. Lütfen bütün alanları doldurun. *


Benzer Bloglar

SANATÇI GÜLŞENİN YURTDIŞI ÇIKIŞ YASAĞI DEVAM EDİCEK!
  • Berat Özkan - Kişisel Blog - Gündem - Haber
  • 22.10.2022
SANATÇI GÜLŞENİN YURTDIŞI ÇIKIŞ YASAĞI DEVAM EDİCEK!