30.09.2023

Whatsappta yeni özellik ! ARTIK AVATAR OLUŞTURMAYA İZİN VERİLECEK!

Whatsappta yeni özellik ! ARTIK AVATAR OLUŞTURMAYA İZİN VERİLECEK!


Whatsappta yeni özellik ! ARTIK AVATAR OLUŞTURMAYA İZİN VERİLECEK!

Whatsappta yeni özellik !

ARTIK AVATAR OLUŞTURMAYA İZİN VERİLECEK!

 

WhatsApp, bazı şanslı Android 2.22.23.9 beta test kullanıcıları için avatar oluşturma özelliğini tanıttı.

 

WhatsApp, bir avatar yapılandırdıktan sonra otomatik olarak yeni bir çıkartma paketi oluşturur.  Böylece çıkartmaları arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşabilirsiniz.  WhatsApp'taprofil fotoğrafınız olarak kullanılacak bir avatar da seçebilirsiniz. Özelliğin hesabınız için kullanılabilir olup olmadığını öğrenmek için WhatsApp ayarlarını açmanız gerekir.  Burada "Avatar" adlı yeni bir bölüm görürseniz, avatarları kendiniz oluşturmaya başlayabilirsiniz. 

 

Bu özelliğe sahip değilseniz, önümüzdeki haftalarda daha fazla kullanıcı bir avatar yapılandırabilecek.  Bu noktada elbette WhatsApp sürümünüzü güncel tutmanız önemli.

 

WHATSAPP’A GELEN SON GÜNCELLEME VE ÖZELLİKLER NEDİR ?

 

Duyurulan yeni özelliklerle birlikte kullanıcılar artık WhatsApp gruplarından sessizce ayrılabiliyor, çevrimiçi durumlarını kimlerin görebileceğini kontrol edebiliyor ve bir Kez görüntüle özelliği kullanılarak gönderilen fotoğraf vevideoların ekran görüntülerinin alınmasını engelleyebiliyor.

WhatsApp yeni özelliklerini duyurdu.  Meta şirketi, çevrimiçi mesajlaşma uygulamasına, kullanıcıların gizlilik ayarlarını değiştirme yeteneğini artıracak yeni özellikler ekleyeceğini duyurdu.

İSTENİLEN EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ENGELLEME.

GRUPLARDAN SESSİZCE CIKMA ÖZELLİĞİ.

ÇEVRİMİÇİ OLDUĞUNUZU İSTEDİĞİNİZ KİŞİLERDEN GİZLEME.

MESAJLAR İÇİN UZUN SİLME SÜRESİ.

Ayrıca en son güncellemelerde hikaye gibi durum paylaşma özelliği gelmişti.

Whatsapptan mesajlarım gitmiyor gibi şikayetleriniz varsa, mutlaka uygulamayı güncelleyiniz. Güncellemediğiniz uygulamalarda kesintiler aksaklıklar ortaya çıkabilir.

 

 

Whatsapp mesajlarım gitmiyor, iletilmiyor?

Telefonunuzun internete bağlı olduğundan eminseniz, WhatsApp mesajlarını alamamanızın veya gönderememenizin birkaç nedeni olabilir: Telefonunuzun yeniden başlatılması veya yeniden başlatılması gerekiyor.  Mesajı gönderdiğiniz kişi numaranızı engellemişte olabilir. Sizi engelleyen birine gönderdiğiniz mesajlar her zaman "mesaj gönderildi" anlamına gelen tek bir onay işaretiyle görünecektir.  "Mesaj teslim edildi" anlamına gelen ikinci onay işareti hiçbir zaman görünmez.  Bu kişiyi aramaya çalıştığınızda bağlantı kurulamıyor ibaresi alırsanız bu, sizi engellediği anlamına gelmektedir.

Çevrim içi durumu gizlemek :

Öncelikle WhatsApp uygulamasında çevrimiçi durumu kapatmak için;  Uygulamayı açtıktan sonra Ayarlar > Gizlilik > Durum bölümüne gidin.  Ardından, burada Kişilerim seçilirse, tüm kişileriniz çevrimiçi olup olmadığınızı görebilir.

hakkimda
Yazar

Berat özkan

MERHABALAR! BEN BERAT ÖZKAN!

Çalışmalarıma internet üzerinden ve hali hazırda sahip olduğum ticari meslekler üzerinden devam ediyorum. Aynı zamanda öğrencilik hayatıma devam ediyorum. 

Bir yandan öğrencilik diğer yandan freelancer olarak yaptığım ;

Sosyal medya uzmanlığı,

Tasarım hizmetleri,

Dijital reklamcılık ile uğraşmaktayım.

Sahip olduğum bu sitemde, sizlere en güncel, en eğlenceli, en son dakika haberlerini paylaşmaktan keyif duyacağım, bunun yanı sıra sizlere, ilginç bilgiler ve değişik sıra dışı konularda, spor , sağlık, gündem, magazin ve benzeri haberlerle yazılar yazacağım ve bilgilerinize sunacağım.

Sizlerden ricam haberlere yorumlar yapmanız, beni destek olmanızdır.

İçeriklerimi takip etmekten hoşlanıyorsanız, sosyal medya hesaplarımı takip edebilirsiniz.

 

Yorumlar:

Yorum Yazabilirsiniz.

Mail adresiniz gizli kalacaktır. Lütfen bütün alanları doldurun. *


Benzer Bloglar

Whatsappta yeni özellik ! ARTIK AVATAR OLUŞTURMAYA İZİN VERİLECEK!
  • Berat Özkan - Kişisel Blog - Gündem - Haber
  • 23.10.2022
Whatsappta yeni özellik ! ARTIK AVATAR OLUŞTURMAYA İZİN VERİLECEK!
Kullanılmayan eskiyen telefonların değerleri dudak uçuklattı!
  • Berat Özkan - Kişisel Blog - Gündem - Haber
  • 23.10.2022
Kullanılmayan eskiyen telefonların değerleri dudak uçuklattı!